Zakładanie spółki w Hiszpanii

Dla wielu osób prowadzenie własnej działalności za granicą jest niepowtarzalną szansą na zrobienie kariery. Oprócz możliwości prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, istnieje także możliwość założenia spółki, z której to możliwości korzysta bardzo wiele osób. Jak się okazuje, zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem takiej spółki jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W założeniu takiej spółki może nam pomóc doświadczone biuro księgowe, które później może też prowadzić rachunkowość tego podmiotu. Możemy się zwrócić o pomoc do biura Gestoria Ramon Santafe S.L.P.
Czym jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i jakie są jeszcze inne rodzaje spółek?
Jest to taka forma działalności, do której założenia niezbędny jest minimalny kapitał założycielski, który obecnie jest ustalony na kwotę 3006 Euro. Kapitał ten dzieli się na udziały dla wspólników, które są identycznej wielkości, a ich odpowiedzialność dotyczy tylko i wyłącznie tego, co faktycznie wnieśli do spółki- nie mogą oni odpowiadać za losy podmiotu swoim własnym majątkiem. Jest to bardzo popularna i często lokowana w Hiszpanii forma działalności, która pozwala tworzyć firmy o małym i średnim zasięgu.
Alternatywą dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest jej specjalna odmiana dla nowego przedsiębiorstwa, a taki dedykowany jej rodzaj został stworzony po to, aby znacząco ułatwiać lokowanie nowych podmiotów gospodarczych na rynku. Dużą zaletą takiej spółki jest to, że można ją szybko założyć- jej rejestracji można bowiem dokonać w 24 godziny. Minimalny kapitał takiej spółki zaczyna się od kwoty 3012 Euro, a spółka może się składać z maksymalnie 5 osób. Jeszcze jednym rodzajem spółki, jaka jest popularna w Hiszpanii jest spółka akcyjna. Aby móc taki podmiot założyć trzeba minimum 3 akcjonariuszy. W taki sposób raczej powstają średnie i większe firmy, gdyż każdy ze wspólników musi wnieść do spółki minimum 25% kapitału minimalnego, który został ustalony na kwotę 60102 Euro. Ostatnim typem spółki jest spółka komandytowa, która jest podmiotem bardzo zbliżonym do spółki komandytowej, z którą mamy do czynienia w Polsce.